Haberler

1.3.2018

IBPSA Türkiye'nin Resmi olarak Tanınması

1 Mart 2018 itibariyle; IBPSA Türkiye, IBPSA Global tarafından resmi olarak tanınarak, tam yetkili ve heyecanlı bir şekilde aktivitelerine başlamıştır! Gelecek haberler & etkinlikler için lütfen bizi takip edin…

12.4.2018

IBPSA-Turkey, 13. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’ndaydı

Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Uluslararası Bina Performans Simülasyonları Birliği (IBPSA)’nın Türkiye’deki ulusal temsilcisi olan IBPSA-Turkey, TTMD çatısı altında kurulmuş olan Bina Performansı Simülasyonları Komitesi aracılığı ile faaliyetlerine başladı.

IBPSA-Turkey olarak ilk önemli organizasyon katılımı, TTMD düzenlediği 13. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi sempozyumu aracılığı ile gerçekleşti. Komitenin faaliyet alanlarını tanıtmak ve iletişim ağını güçlendirmek için sempozyum alanında kurulan stantta sempozyum süresi boyunca tanıtım faaliyeti yürütüldü. Sempozyuma IBPSA-Turkey Başkanı Gülsu ULUKAVAK HARPUTLUGİL, Sekreter üye Neşe GANİÇ SAĞLAM, Sayman Üye Ece KALAYCIOĞLU, Üye Alpay AKGÜÇ, Üye Efe ÜNAL ve TMMD Temsilci Üye Gökhan ÜNLÜ katılım gösterdiler.

Sempozyumun ikinci gününde, IBPSA-Turkey için ayrılan oturumda, IBPSA-World Başkanı Chip BARNABY “Standardization of Equipment Performance Data Formats for Simulation” başlıklı sunumunda veri standardizasyonuna ilişkin yapılan çalışmaları değerlendirdi.  Livio MAZARELLA, “Modelling Tools and Simulation” başlıklı konuşmasında standardize edilmiş hesaplama yöntemleri üzerinde durdu ve kendi çalışmalarından örnekler verdi. Francis ALLARD,” The Evolution of Modeling and Simulation Tools” başlıklı sunumuyla modelleme ve simülasyondaki değişim ve gelişimden söz ederek, gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. Piercarlo ROMAGNONI’nin başkanlığını yürüttüğü oturumda ayrıca IBPSA-Turkey Başkanı Gülsu ULUKAVAK HARPUTLUGİL ve İbrahim Utku BAŞYAZICI da birer sunum gerçekleştirdiler.

Ayrıca IBPSA-World başkanı Chip BARNABY ile yürütülen ikili görüşmeler ile IBPSA-Turkey’in ileriye dönük faaliyetleri ve uluslararası tanınırlığı üzerine karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.